ביובית בהרצליה

הביוב שלכם עולה על גדותיו? הבית מוצף? ריחות לא נעימים?אנו ביובית - הבית שלכם לכל בעיות הביוב, לרבות שאיבת ביוב בהרצליה, פריצת סתימות, ניקוי שורשים, שטיפת קווי ביוב ומים, החלפת צנרת, התקנת צנרת חדשה והכל בצורה מהירה מקצועית ובמחיר הוגן

 

שאיבת ביוב בהרצליה

 
 

שאיבת ביוב נדרשת כאשר הבית או בית העסק, אינם מחוברים למערכת הביוב העירונית.

מערכת ביוב המחוברת לבורות ספיגה, הינה מערכת שדורשת תחזוקה, השגחה ובין היתר גם משמעת מים וזאת מפני שכמות המים שהמערכת מסוגלת "לספוג" מוגבלת.

כיצד עובדת מערכת בורות הספיגה

מערכת בורות הספיגה- מערכת בורות הספיגה הינה מערכת סגורה, שבסופה קיים קידוח בקוטר 40-60 ס"מ המגיע לעומקים של עד 12 מטרים, במטרה להגיע לאדמה חולית, המסוגלת לספוג כמויות גדולות של ביוב.

במקרים לא רבים, ניתן להגיע לאדמה חולית בעומקים של 3-5 מטרים ובמקרים אילו במקום לקדוח לעומק, בונים "בור בנוי".

"בור בנוי" הינו בור שקוטרו מגיע לכ-2 מטרים כאשר עומקו כמצוין עד בין 3-5 מטרים.

בור רקב- במערכת סגורה שמתבססת על בור ספיגה או בורות ספיגה, חשוב לתחזק את הביוב לעיתים קרובות יותר, מפני שכאשר מזניחים את המערכת לגמרי תחתית הבור נסתמת ע"י מוצקים והבור סופג לאט יותר ולפעמים לא סופג כלל.

"בור הרקב" או בכינויו הנפוץ יותר "ספטינג" הינו מיכל סגור שעשוי מבטון או פלסטיק, שמטרתו היחידה הינה למנוע מהמוצקים להגיע לבור הספיגה.

 

בור רקב  | ספטניג

 
 

בור הרקב- הינה מרכיב עיקרי וחשוב וזאת מפני שללא בור הרקב בור הספיגה לא יספוג לאורך זמן.

כיצד פועל בור הרקב- בור הרקב, כפי ניתן לראות מהתמונה המוצגת לעיל, מורכב ממיכל וממנו יוצאים שני צינורות תיקניים בגבהים שונים, כאשר הצינור שיוצא מהחלק הנמוך מעיד על כיוון הזרימה. הצינור שאנו רואים מבצבץ מתוך בור הרקב ואשר עליו מחוברת זווית מסוג T תקנית מגיע עד למרכז הבור משני צידיו. המטרה של שיטה זו הינה. שכל המוצקים ששוקעים ו/או צפים לא ימשיכו הלאה לתוך בור הספיגה.

לכן, חייבים לרוקן את בור הרקב, כמובן בהתאם לכמות השימוש, מפני שכאשר הבור מתמלא לגמרי המוצקים ממשיכים הלאה לבור הספיגה וסותמים את התחתית שלו בצורה שאינה הפיכה והדרך היחידה לאושש את הבור ולהאריך את חייב הינה שימוש בסודה קאוסטית.

סודה קאוסטית- כאשר בור הספיגה, מתמלא לעיתים קרובות בין אם מדובר בהזנחה ובין אם מדובר בתחזוקה לקויה. ניתן לנסות ולאושש אותו, ע"י שפיכה של סודה קאוסטית, השוקעת לתוך הבור וכתוצאה ממגע עם המים מתסיסה את הקרקעית.

במרבית המקרים זה יגרום לבור לספוג במהירות גבוהה יותר ויאושש אותו לזמן מוגבל.

 

מתי נדרש להזמין ביובית?

מערכת הביוב הסגורה הינה מערכת הדורשת תחזוקה רבה, על כן, בכדי למנוע בעיות והוצאות כספיות גדולות הרבה יותר, דאגו לשאוב את בור הרקב ואת בור הספיגה לעיתים קרובות ובהתאם לשימוש.

סימנים לבעיות במערכת סגורה- כאשר אנו חשים בריחות לא נעימים שבאים בגלים, מים שיורדים לאט מהרגיל, רטיבות סביב בור הספיגה בחצר ומקקים שפתאום מגיעים אלינו מכל עבר חייבים להזמין ביובית בכדי לבדוק ולשאוב במידת הצורך.

שימו לב! כאשר אנו שמים לב לסימנים המערכת כבר נפגעה ועל כן אנו נדרשים לבצע טיפול מונע, בתאריכים קבועים, לדוגמא אחת לשנה או אחת לחצי שנה, תלוי בגובה השימוש.

054-5449922

מורדי הגטאות 3 הרצליה

ביובית 1984